تبلیغات
اخباربارسا - ابراهیموویچ: باید اینترمیلان را شکست دهیم
سه شنبه 31 فروردین 1389

ابراهیموویچ: باید اینترمیلان را شکست دهیم

   نوشته شده توسط: mohsen solimani    نوع مطلب :اخباربارسا ،

مهاجم سوئدی تیم فوتبال بارسلونا گفت: اینتر، دارای بازیکنان خارق‌العاده‌ای است؛ ولی ما می‌خواهیم قهرمان شویم و باید آنان را شکست دهیم.

زلاتان ابراهیموویچ در آستانه دیدار رفت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در گفتگویی با هفته‌نامه کیکر آلمان، اظهار داشت: حریف آتی بارسا از خوزه مورینیو، به عنوان مربی نیز بهره می‌گیرد که یک سازمان دهنده بزرگ است که تاکتیکش را براساس بازیکنان خود قرار می دهد.
 این گلزن توانمند که تابستان گذشته از اینتر جدا و با ساموئل اتوئو معاوضه شد، در زمینه رویارویی با یاران سابق حرف‌های دیگری نیز بر زبان آورده که متن مصاحبه وی به این شرح است:

 *آقای ابراهیموویچ، اینک با بارسا در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان مقابل اینترمیلان حضور دارید. این رویارویی برای شما به منزله افزایش انگیزه رقابت و ماجراجویی به دوبرابر نیست؟

- چرا هست. شرایطی بوجود آمده که بایستی مقابل یاران سابق که در مرحله یک هشتم نهایی چلسی انگلیس را حذف کردند، قرار بگیرم. چنین مصافی معنای خاصی دارد و دیگر آنکه در کالچو ایتالیا کاری که اینترمیلان با کسب قهرمانی پیاپی کرده، کاری ساده و راحت نبوده است. جوانان این تیم قابلیت دارند و بسیار قوی هستند. از نظر من اینتر، دارای بازیکنان خارق‌العاده‌ای است؛ ولی ما می‌خواهیم قهرمان شویم و باید آنان را شکست دهیم.

 *برای این منظور بارسا باید بر یک متخصص بزرگ تاکتیک همچون خوزه مورینیو نیز پیروز شود...

- درست است. او یک سازمان‌دهنده بزرگ است که از بازیکنش چیزهای بواقع زیادی را طلب می‌کند. در عین حال سبک خودش را دارد که براساس توان بازیکنانش، تاکتیکش را قرار می‌دهد.

 *از یک سال قبل شما در اسپانیا بسر می برید. چه تفاوت اساسی میان اینجا و سری A کالچو وجود دارد؟

 - خب، در اسپانیا تیم ها خیلی بیشتر هجومی ‌بازی می کنند. در حالیکه در ایتالیا تیم ها، تاکتیکی‌تر هستند. در آنجا تیم‌ها بطورکلی متمایل به عقب زمین خود هستند. البته نباید در این مورد دید منفی داشت. در بارسا، ما تا آنجایی که ممکن است، از سیستم بازی‌مان بهره‌برداری می کنیم. حتی از تاکتیک های کوچک و بسیار جزیی که حتی مورد توجه دیگران نباشد،‌ ما استفاده می‌کنیم.

 *مثال می‌زنید؟

- مثلا در یک منطقه بازیکنان مختلفی حضور دارند و ما آگاهانه می دانیم چگونه باید وارد آنجا شویم.

 * قبول دارید که هنوز با سیستم و ساختار بازی بارسا کاملا هماهنگ نشده‌اید؟

 - من در پنج مسابقه نخست لیگ امسال گلزنی کردم. هرچند که در پاییز گذشته وقفه‌ای ایجاد شد. اتفاقی که مورد نظر نبود که در هرحال، غیرعادی نیز نیست. من دچار مصدومیت شدم و این اواخر باز مثل زمان بازی با آرسنال صدمه دیدم. هنوز هم در مسیر سازگاری با تیم گام برمی دارم. چیزهای حتی جزیی، وجود دارد که باید یادبگیرم. مهم این است که سخت مشغول کارم و همه‌روزه فعالیت می‌کنم.

 *چه چیزی باید بهتر شود؟

- همه فکر می کنند اگر گل بزنم، بعدش به آرامش می‌رسم. من هم نشان داده‌ام می‌توانم به بارسا کمک کنم. همین مساله باعث افتخارم است. ولی دوست دارم بیشتر مشارکت و بازی کنم تا از توانایی‌های فنی خود بهتر استفاده کنم. فوتبال از نظر من به گلزنی خلاصه نمی‌شود.

 *بازی‌های وجود داشته که گل بزنید ،‌ولی ناراضی باشید؟

-تا دلتان بخواهد بوده. خوب بودن یک وظیفه عادی برایم است که بعد از آن باید به گل برسم.

 *شما در سال 2009 در ازای ساموئل اتوئو به اضافه 46 میلیون یورو از اینترمیلان به اینجا آمدید. این داستان قیاس همیشگی شما با مهاجم کامرونی، برایتان آزاردهنده نبوده است؟

 - اگر به اتوئو بنگرید، خواهید دید او بازیکنی متفاوت با من است. او بیشتر یک سازنده است، من یک کامل کننده. شکی نیست که او یک مهاجم فانتزی با جوهره گلزنی بالا است. خیلی خوشحالم او در اینترمیلان موفق است.

 


بارساسروره رئال مادرید

به وبلاگ اخبار بارسا  خوش آمدید ،امید وارم از دیدن این وبلاگ لذت برده باشید وباز هم بیاییدولطفانظرات خودرادرمورد وبلاگ بدهید ممنون می شوم

افزایش آمار بازدید